Snowkite – adrenalina na śniegu

Zbliża się sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści wyjdą na stoki. Jeśli jednak znudziły Ci się tradycyjne formy aktywności na śniegu, warto spróbować czegoś nowego. Snowkiting to idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną czegoś nowego.

Snowkite , ale o co chodzi?

Snowkite to zimowa odmiana kiteserfingu. Do uprawiania tego sportu potrzebne są narty ( najlepsze będą zagięte z obydwu stron ) lub deska snowboardowa. Nie można zapomnieć o kasku, wytrzymałych rękawicach, no i oczywiście o najważniejszym elemencie, czyli latawcu. Dodatkowo, warto pomyśleć o ochraniaczu, który przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwo, czyli o tzw. skorupie żółwia ( ochroni kręgosłup przed obrażeniami ).

Snowkiting, mimo że określany mianem ekstremalnej dyscypliny sportu, nie powinnien sprawić problemu osobom, które próbowały już letniej odmiany. Stabilny grunt pod nogami i możliwość uprawiania przy mniejszym wietrze, mogą okazać się czynnikami zwiększającymi atrakcyjność tego sportu. Ponadto, żeby uprawiać snowkite nie trzeba wyjeżdżać w góry. Wystarczy zamarznięte jezioro albo zaśnieżone pole.

Gdzie, z kim i za ile?

Wszyscy, którzy poznali tajniki kiteserfingu, mogą samodzielnie szlifować swoje umiejętności w zimowej odmianie tego sportu. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji na taki rodzaj aktywności, stworzono specjalne szkolenia. W Polsce odbywają się one, m.in. w okolicach Poznania, Torunia, Mazur oraz Czech. Oczywiście, dostępne są też inne miejsca kursów, w zależności od zamieszkania, zarówno instruktora, jak i osoby pragnącej zgłębić tajemną wiedzę snowkitu. Cena szkolenia zależna jest oczywiście od liczby godzin, jak również ilości osób, które biorą udział w szkoleniu. Na taką przyjemność trzeba jednak przeznaczyć od około 500zł do nawet 1000zł.

Bezpieczeństwo na śniegu.

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Nie tylko, wspomniany już wcześniej, sprzęt zapewnia pełną ochronę. Trzeba wiedzieć, że snowkiting nie może być uprawiany w pobliżu linii wysokiego napięcia. Oprócz takich środków ostrożności nie ma już większych ograniczeń.

Snowkite – idealna alternatywa dla miłośników zimowego szaleństwa i adrenaliny.